Mintys Nepriklausomybės dieną

Mintys Nepriklausomybės dieną

Kruopščiai iškilmėms dabintos salės neprireikė. Tik keletą akcentų išnešus į lauką, teko įprastinį miestelio aikštės reginį bent kiek artinti prie šventiško. Taip kovo 11 -ąją, pučiant skvarbiam vėjui, vis pažyrant lietaus šuorams, Nemakščių miestelio aikštėje paminėtas reikšmingas jubiliejus – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 -metis. Apie ką kalbėta, mąstyta šventiniame susiėjime?

Po įžanginių renginio vedėjos minčių Nemakščių Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Arūnas Bladžius prabilo apie tuos, kurie 1990 m. ėjo tautos prieky, apie jų drąsą ir didžiulę atsakomybę kurti laisvą valstybę ir vesti tautą. Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis priminė reikšmingą faktą: iš svetimos valstybės gniaužtų mūsų tauta pirmoji ryžosi pasukti nauju keliu, nulemdama visos imperijos griūtį. Rajono savivaldybės tarybos narys Alfredas Bardauskas teigė, jog 1990 m. kovo 11 -osios Nepriklausomybės aktas yra atskaitos taškas daugelio mūsų amžininkų gyvenime: kas gimė jau laisvoje Lietuvoje, kas gavo brandos atestatą, kas sukūrė šeimą ar pradėjo savo verslą nepriklausomoje valstybėje. Pradėdama savo kūrybos posmu, visus nuotaikingai pasveikino Aldona Ona Radčenko.

Didelis būrys nemakštiškių už kasdienį nuoširdų darbą, nūdienoje aktualių vertybių puoselėjimą yra apdovanoti valstybės vėliava. Šventės dieną jie sustojo bendrai istorinei nuotraukai. Seniūnas Remigijus Laugalis visus apdovanojo suvenyrinėmis žvakutėmis (jas išliejo Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė Regina Pratašienė), šmaikščiai pristatydamas kiekvienos bendruomenės būrelį.

Vėjas ir lietaus šuorai neišblaškė susirinkusiųjų. Ir vyrų trio „Eina garsas“ (vadovas Juozapas Juščius), ir raseiniškių merginų (Austėjos Kuzmarskytės, Emilijos Bagdonaitės) lyrinės dainos, ir Deivido Basčio programa kėlė nuotaiką, šildė žiūrovus. Kas paklusę muzikos ritmams šoko, kas atitarė dainininkui, plojo, kas šildėsi karšta arbata – nuotaika visų buvo šventiška.

Teksto ir nuotraukų autorė:

RRKC choreografė Živilė  Lembutienė

Informacija atnaujinta 2020-03-16This will close in 0 seconds

Skip to content