Operos šventė Raseiniuose

Operos šventė Raseiniuose

Rugpjūčio 13 d. Maironio parke Raseinių gyventojų ir miesto svečių laukia tikrai neeilinis muzikinis įvykis – dviejų vienaveiksmių operų – Giacomo Puccini Gianni Schicchi (Džanis Skikis) ir Franzo Schrekerio Flammen (Liepsnos)  premjeros.

Tai yra gražaus Raseinių miesto ir VŠĮ „Operos Akseleratorius“ bendradarbiavimo tęsinys, jau keletą metų dovanojantis žiūrovams įspūdingus operos pastatymus. Režisierė Karina Novikova džiaugiasi šiuo užsimezgusiu bendradarbiavimu, juk operos pastatymas yra ilgas, sudėtingas ir brangus procesas, todėl sukuriamos palankios sąlygos tokiai kūrybinei veiklai mūsų rajone yra unikalios ir išskirtinės. Iš kitos pusės – Raseiniai taip pat gali didžiuotis – tikrai nedaugelyje regionų centrų kiekvienais metais „gimsta“ naujas operos pastatymas.

Žinoma, toks reiškinys neįmanomas ir be rėmėjų pagalbos. „Operos Akseleratoriaus“ kūrybinė stovykla kasmet įsikuria svetingoje Redos ir Rosvaldo Kunickų sodyboje, kurioje sukuriamos puikios sąlygos jaunų operos dainininkų iš įvairių pasaulio šalių kūrybai, tobulėjimui ir bendravimui, ir tai yra labai svarbios sąlygos sėkmingam rezultatui pasiekti. Redos ir Rosvaldo sodyba tampa beveik regioniniu nacionaliniu operos centru su repeticijų salėmis, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir nuolat skambančia klasikine muzika. O šių metų operos repeticijos su scenografijos detalėmis vyko įmonės „Danspin“ sandėlyje tarp didžiulių vilnos paketų. Tikrai įspūdingas vaizdas – taip galėtų atrodyti labai šiuolaikiškas operos pastatymas! Gaila, šį kartą tai tik repeticija, bet kas žino, kur ateityje nuves režisierės Karinos Novikovos fantazija…

Šiam operos fenomenui, be abejo, neabejingi rajono savivaldybės atstovai, rajono kultūros įstaigos. Rajono meras Andrius Bautronis, kuriam muzika taip pat yra artima jo gyvenimo dalis, nelieka abejingas tokioms iniciatyvoms ir aktyviai jas palaiko. Prie operos pastatymų  visada prisideda ir rajono Kultūros centras, tiek savo įranga, tiek darbuotojų pagalba. Šiais metais kultūros centro specialistai padėjo sukurti įspūdingo dydžio dekoracijas, kurios kartu su opera pasirodymams keliaus į Vilnių ir į Užutrakio dvarą.

Taigi rugpjūčio 13 d. 18 val. visus nuoširdžiai kviečiame į dviejų operų premjeras Maironio parke, kur galėsime gėrėtis tikrai didingu reginiu – aštuoniolika solistų ir visas (sunku net patikėti!) valstybinis simfoninis orkestras –  vadovas Gintaras Rinkevičius, dirigentas Martynas Stakionis. Liesis aistros, pakurstytos gobšumo ir uždraustos meilės. Per vieną vakarą išgyvensite komediją, dramą ir tragediją. Jūsų dėmesiui – Giacomo Puccini Gianni Schicchi (Džanis Skikis) ir premjera Lietuvoje – Franzo Schrekerio Flammen (Liepsnos). Manome, abejingų neliks, kviečiame ir tuos, kurie iki šiol šiek tiek skeptiškai žiūri į operos žanrą. Pagaliau yra svarbus ir vietos patriotiškumo aspektas – juk tai opera „made in Raseiniai“. Turime kuo didžiuotis!

Projekto finansavime dalyvauja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneris – Raseinių rajono kultūros centras.

Raseinių rajono kultūros centro informacija.
Foto – Arūnas Kazlauskas (Repeticija „Danspin“ sandėlyje)

 

Informacija atnaujinta 2022-08-02