Parodos Šiluvoje, skirtos Tautodailės metams

Parodos Šiluvoje, skirtos Tautodailės metams

2020 -ieji Seimo paskelbti tautodailės metais. Tad šia proga RRKC Šiluvoje rugsėjo mėnesį paruošė dvi  parodas. Kadangi aplankyti parodų negalima dėl paskelbto karantino, kviečiame bent virtualioje erdvėje pabuvoti  mūsų kultūros namuose surengtose parodose.

Pirmoji paroda „Atgyjantis medis“ – Edmondo Aleknavičiaus medžio drožiniai.
Muzikinis fonas Kenny G – Going Home (Sunset Over The Sea JK Sax Cover)

 

Antroje virtualioje parodoje  „Širdies prakalbinti“ RRKC Šiluvoje pristato vienintelę Šiluvos seniūnijoje tautodailininkę Iniją Ambrozienę. Retai kuri mūsų Raseinių krašto bendruomenė nepažįsta Inijos. Jos darbštumas, kūrybiškumas išties stebina. Ir ko tik Inija nekuria! Ji puiki margučių margintoja, jos meniškomis verbomis daugelis puošiasi Didįjį Verbų sekmadienį, puikiausiais raštais ir karoliukais išmegztomis riešinėmis puikuojasi ne viena moteris, o jos puikiaisiais advento, kalėdiniais vainikais bei eglutės žaisliukais gėrimės Advento ir Kalėdų laiku… Inijos edukacijose dalyvauja ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.
Devinti metai iš eilės Inijos sodais papuošiame RRKC Šiluvoje patalpas – didžiųjų Šiluvos atlaidų metu. Tikrai ne vienas kultūros namų lankytojas apsilanko tik dėl Inijos sodų… Mūsų Inija sodams medžiagą paruošia pati, kaip sakoma nuo A iki B: jos vyras sėja rugius, nupjauna. Inija atitinkamai juos paruošia, kad būtų tinkami rišti sodus. Kūrybiškiausios idėjos aplanko autorę berišant sodus.
Mes didžiuojamės mūsų Inija Ambroziene, jos darbštumu, jos kūrybiškumu. Aišku, esame dėkingi ir jos vyrui už Inijos palaikymą bei dvejoms jos nuostabioms dukroms, kurios paveldėjo iš mamos kūrybiškumą ir kuria įvairiausius gražius darbus. Raseinių krašto tautodailininkės Inijos Ambrozienės puiki, darbšti šeima! Linkime jai ir jos nuostabiai šeimai būti sveikiems ir neišsenkančio kūrybiškumo.

 

Teksto autorė: RRKC Šiluvos kultūrinių renginių organizatorė Birutė Greicienė

Teksto nuotraukos ir filmukų montažas Birutės Greicienės, Laimutės Ivanauskienės

 

Informacija atnaujinta 2020-11-20