Pirmos pradalgės šventė Žaiginyje

Pirmos pradalgės šventė Žaiginyje

Birželio 12 d. po šv. Mišių Žaiginio bažnytėlėje Šv. Antano atlaidų proga,  visi  žaiginiškiai ir miestelio svečiai, mėgėjų meno kolektyvai rinkosi į „Pirmos pradalgės šventę“.

Šventėje buvo  gausu visko: šienpjovių varžytuvių, įvairių ukrainietiškų patiekalų, išskirtinių netradicinių sporto varžybų, Šiluvos seniūnijos mėgėjų meno kolektyvų koncertas, kuriame dalyvavo RRKC Šiluvoje moterų vokalinis ansamblis „Harmonija“, Šiluvos bardai , Katauskių moterų vokalinis ansamblis „Pienė“ ir Žaiginio mišrus instrumentinis ansamblis „Sandrava“. Šių kolektyvų  vadovai  A. ir S. Beniuliai.

Nuotaiką pakėlė ir geroms emocijoms nuteikė kviestinių kolektyvų koncertas iš kaimyninio Kelmės raj. Tytuvėnų kc kapela „Dar pabūkim“, vadovė Raimonda Pranskevičienė ir Tytuvėnų kc  Šedbarų skyriaus armonikininkų ansamblis, vadovas Stasys Butkus. Smagu ir naudinga vykdyti kultūrinius mainus su kaimynais. Esame labai dėkingi šiems kolektyvams, jų vadovams už dalyvavimą renginyje.

Šventėje skambėjo galandamų dalgių  dunksenimas ir žolės, gulančias į pradalges šnarėjimas.

Visus viliojo ir žadino alkį sklindantys ukrainietiškų valgių kvapai  iš pavėsinės.  Šventės dalyviai  skanavo valgius, taip suteikdami galimybę ukrainos žmonėms užsidirbti išgyvenimui…

Aidėjo kolektyvų dainos ir melodijos. Visi varžybų dalyviai, kolektyvai  apdovanoti padėkomis ir suvenyrais bei pamaitinti skaniausia žaiginiškės Vilijos koše, šaltais užkandžiais.

RRKC Šiluvoje džiaugiasi galimybe  pasitarnauti įnešant indėlį į Žaiginio bendruomenės  tradicinę Pirmos pradalgės šventę. Dėkoju bendruomenės pirmininkui  Arūnui Birvinskui už pasitikėjimą ir pakvietimą prisidėti prie šios gražios jų šventės organizavimo.

Antaninių švente Žaiginyje atidaryta seniūnijos šienapjūtės pradžia.

 

Tekstas ir foto kultūrinių renginių organizatorės Birutės Greicienės

 

Informacija atnaujinta 2022-06-14