Prisikėlimo nuotaikos

Prisikėlimo nuotaikos

Pavasaris visada atneša džiugesį: šiluma ir visos gyvasties sujudimas skelbia visuotinį atgimimą, Šv. Velykos dovanoja žmonėms ruošimosi,laukimo pakilumą. Nors ypatingos šių metų aplinkybės daugeliui veiksmų ištaria „ne“, vis dėlto jau įpratome sugalvoti santūresnes šventimo, paminėjimo galimybes.

RRKC Nemakščiuose facebook puslapyje seniūnijos žmonės išklausys Švč. Trejybės bažnyčios klebono ir seniūno sveikinimą, pasigėrės jungtinio ansamblio vyrų grupės (vadovas Remigijus Laugalis) giedamomis velykinėmis giesmėmis. RRKC Nemakščiuose kultūrinių renginių  organizatorės Linos Andrulienės pakviesti vaikai ir suaugę dabino margučius, kūrė pavasarines kompozicijas ir jų nuotraukas siuntė video montažui „Velykos mano namuose“, kad savo išmone galėtų pasidalinti su visais, besidominčiais, kokia kultūrinė veikla fiksuojama RRKC Nemakščiuose facebook puslapyje. Nemakščių bendruomenės santalkos kiemelis jau savaitę šviečia pavasariškomis spalvomis. Bendruomenės žmonės padabino ir miestelio aikštę – sukūrė Velykų medį, kurio puošmenos, margučiai, – išmonės pavyzdys. Užkalniuose veikiančio Dienos centro vaikai šventėms surepetavo (vadovė Lina Andrulienė) spektakliuką ,,Kiškučių margučiai“, pasipuošė patalpas. Spektakliuką žiūrovai matys RRKC Nemakščiuose ir Užkalnių kaimo bendruomenės facebook puslapiuose per Atvelykį. Užkalnių, Mažosios Viduklės ir Pašešuvio bendruomenių aktyvas papuošė savo erdves.

Taigi Nemakščių seniūnijos žmonės (žinoma, kaip ir kiti) vis suranda būdų, kaip vienu, kitu akcentu parodyti, kad verta stabtelėti kasdienybėje ir sau bei šalia gyvenantiems pasakyti: „Su Šv. Velykomis, mielieji! Šiluma grįžta, visas gyvasis pasaulis švenčia pavasarį, Prisikėlimą! Būkite sveiki ir laimingi.“

Teksto autorė: RRKC Nemakščiuose choreografė  Živilė Lembutienė

 

daugiau konkurso – parodos ,,Velykos mano namuose“ nuotraukų f  

Informacija atnaujinta 2021-04-06