Raseiniškių darbams – prizinės vietos tarptautiniame konkurse Rumunijoje

Raseiniškių darbams – prizinės vietos tarptautiniame konkurse Rumunijoje

Po ilgo laukimo pagaliau atkeliavo džiugi žinia iš Rumunijos, kur Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos  mokiniai dalyvavo 19-ame tarptautiniame dailės kūrybinių darbų konkurse „Rudens spalvos“. Laikui bėgant, šis meninis konkursas iš respublikinio tapo tarptautiniu, sujungdamas kūrybiškumą ir vaizduotę be sienų. Šį konkursą organizavo Lipovos miesto rotušės vaikų klubas.

Konkurse dalyvavo per 1 200 jaunųjų kūrėjų iš Rumunijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Indijos, Kinijos, Vengrijos, Tailando, Kazachstano, Kroatijos, Čekijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Moldavijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos, Tailando, Turkijos, Ukrainos ir Vengrijos. Buvo išdalyta apie 400 diplomų ir išleistas šio konkurso katalogas su pirmas vietas laimėjusiųjų dalyvių kūrybiniais darbais. 

Rudenio motyvų piešiniai visada būna labai spalvingi ir ekspresyvūs. Jiems dvasią įkvepia nuostabus gamtos spalvų žaismas. Tai buvo įamžinta ir raseiniškių kūryboje. Ją puikiai įvertino rumunai. Dailės studijos jauniesiems menininkams buvo skirtos net penkios prizinės vietos: Emai Stoškutei, Rojui Bartkėnui – I vieta 7–10 metų amžiaus grupėje, Astrėjai Vaitkevičiūei – II vieta, Agnieškai Aukštakytei, Medėjai Vaitkevičiūtei – III vieta 11–14 metų amžiaus grupėje.

Šie kūrėjai už nuostabias rudens temos interpretacijas apdovanoti konkurso organizatorių diplomais. Jaunųjų kūrėjų piešiniai kartu su viso pasaulio vaikų kūriniais bus eksponuoti tarptautinėje parodoje Rumunijoje Lipovos mieste.

Džiugu, kad Raseinių miesto vaikai garsina Raseinius ne tik respublikoje, bet ir už jos ribų.

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė

Viršelio nuotrauka – Skitterphoto

Rojus Bartkėnas (I vieta) 

Ema Stoškutė (I vieta) 

Astrėja Vaitkevičiūtė (II vieta)

Informacija atnaujinta 2023-04-24This will close in 0 seconds

Skip to content