RASEINIŲ MIESTO JUBILIEJUS 770 – PRAŪŽĖ RENGINIŲ GAUSA IR REKORDINIAIS DALYVIŲ SKAIČIAIS

RASEINIŲ MIESTO JUBILIEJUS 770 – PRAŪŽĖ RENGINIŲ GAUSA IR REKORDINIAIS DALYVIŲ SKAIČIAIS

Su antruoju vasaros mėnesiu, liepa, pradėjome Raseinių jubiliejinių renginių maratoną. Liepos 1–6 dienomis šventėme Raseinių miesto 770 metų gimtadienį, kurio metu ne tik raseiniškiai, bet ir miesto svečiai galėjo pasimėgauti įvairiaspalve renginių programa, kurią pavyko sukurti, dėka glaudaus bendradarbiavimo ir kūrybinės grupės noro miesto gimtadienį švęsti kitaip.

Originalios tematikos ir daugialypio žanro projektai: kūrybinės dirbtuvės, edukacijos, konkursai, ekskursijos, parodos, filmų pristatymai, konferencijos, performansai, festivaliai ir koncertai vyko netradicinėse Raseinių krašto vietose ir erdvėse. Per šias dienas raseiniškiai buvo aktyviai kviečiami dalyvauti jubiliejiniuose renginiuose ir prisidėti prie Raseinių vardo garsinimo, o kitus Lietuvos rajonų gyventojus pakvietėme atvykti į svečius ir tapti neatsiejama šventės dalimi. Anot, pagrindinės renginių režisierės Laimonos Liauškienės organizatoriai pažadą tęsėjo, buvo sukurta ne tik šventinė nuotaika, bet ir kiekvienas galėjo pasijusti laukiamas pasipuošusio Raseinių miesto dalimi.

Liepos 1 d. JAUNI RASEINIAI.
Gimtadienio šventę pradėjome prie Prabaudos piliakalnio. Miesto šventės svečiai buvo kviečiami kurti Žemės meno kartu su skulptoriumi Juozu Budzinausku, vėliau dalyvauti bėgime „Išsitaškyk spalvom“, kurį jau septintąjį kartą organizavo Raseinių jaunimo reikalų taryba, Lietuvos moksleivių sąjunga. Bėgime fiksuotas rekordinis registruotų virš 300 dalyvių skaičius. Bėgikai prieš startą apšilo mankštindamiesi su Raseinių rajono savivaldybės

Visuomenės sveikatos biuro trenere Diana Pečiuliene. Pasimankštinę ir prie starto gavę po saują dažų miltelių, metė į orą ir spalvingai šoko į trasą. Šio bėgimo esmė gera nuotaika ir bendrystė. Vieni juokiasi, kita šiek tiek pyko už keiksmažodžius, tačiau abejingų per stand up vakarą su Evaldu Jasaičiu neliko. Vėliau jo pasirodymą keitė žinomos grupės „Mėlyna“, „Velvet“ bei DJ „BeLeo“. „Šviesų ir garso naktis organizuota jau antrą kartą, pernai šis renginys taip pat pritraukė gausų būrį žiūrovų. Manome, kad atrasta vieta Prabaudos miške renginiams sukuria savitą, charizmatišką nuotaiką.

Liepos 2 d. ATGAUK JĖGAS
Ši diena buvo skirta sveikatai bei gerai savijautai. Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo ne tik jogos praktiką su trenere Ieva Čepliauskaite, pirmosios pagalbos mokymus, dovanojo miesto vaikams edukaciją su teatro „Avilys“ aktoriais, nepakartojamą susitikimą su sporto ir sveikos gyvensenos treneriu Ignu Bakėju bei visus susirinkusius vaišino nuostabaus skonio sveikuoliškais kokteiliais. Po pirmos triukšmingos gimtadienio dienos jėgas padėjo atgauti ne tik sportas, bet ir šokis, muzika. Nors lietus lijo, kaip iš kibiro, tačiau mažųjų šokėjų ir jų vadovių – N. Šlopšnienės, L. Balserienės, M. Urniežienės – negąsdino. Scenoje atkilėjai tryško geromis emocijomis, energingai šokdami šokius miesto gimtadienio šventėje. Švęsti miesto gimtadienio sugrįžo ir mūsų darbštūs, kūrybingi, talentingi jauni atlikėjai (Tadas Šimaitis, Mantas Kringelis, Emilija Bagdonaitė, Austėja Kuzmarskytė, Domantas Valinčius, Kamilė Stankūnaitė (mokytoja St. Vežbavičienė), Edas Vieta, Vėja ir Lyja Germanavičiūtė (mokytojos L. Juodytė, J. Turčinskienė)) ir kartu su čia dar gyvenančiu ir besimokančiu jaunimu paruošė nuostabią koncertinę programą. Šis jaunimas apdovanotas ne tik talentais, padėkos raštais, diplomais, dauguma jų yra įvairių muzikinių projektų, konkursų dalyviai, nugalėtojai.

Apdovanojimų netrūko ir per miesto gimtadienį, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji bibliotekos atminimo dovanėlėmis buvo apdovanotos piešimo albumo „Ariogala, Betygala, Raseiniai -770“ kūrėjos, taip pat Raseinių meno mokyklos dailės mokytojos Ginos Kozikienės, Raseinių rajono kultūros centro renginių režisierės Laimonos Liauškienės bei Raseinių švietimo pagalbos tarnybos Valdonės Balčaitienės įgyvendinto konkurso „Padovanok miestui atviruką. Tapk gimtadienio dalimi“ diplomantai. Septyni geriausi darbai apdovanoti rėmėjų „CurioCity“ Raseinių rajono kultūros centro dovanėlėmis bei IĮ „Vasiukai“ savininko Giedriaus Rudžiansko įsteigtais prizais.

Dieną užbaigėme grupės Tabasco koncertu ir įspūdinga ekskursija po Raseinių miesto civilines kapines „Žymiausi Raseinių vaiduokliai“. (Ekskursiją vedė Arnas Zmitra). Jos pabaigoje dalyviai galėjo aplankyti koplyčią, kurioje vyko Tado Kazakevičiaus foto darbų paroda.

Atgavus jėgas, išaušo ir atokvėpio diena. Čia taip pat nebuvo kada nuobodžiauti. Raseinių rajono savivaldybėje tiek mažas, tiek didelis galėjo „Pasimatuoti mero kėdę“, dalyvauti diskusijose Tarybos salėje. Vakare Raseinių Dubysos regioninio parko darbuotojai lankytojus pakvietė į edukaciją „Drugių naktis“, o po jos grįžome atokvėpiui į kiną po atviru dangumi Maironio parke, kur buvo rodomas filmas „Šuolis“. Prieš kino seansą Arnas Zmitra organizavo loteriją, kurios metu susirinkusiems padovanojo fotoalbumą „Raseinių kraštas“, gertuves bei Raseinių rajono kultūros centro ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos įsteigtus prizus.

Liepos 4 d. APIE MIESTĄ IR MUS klausėmės istorinėje konferencijoje „770 Metų Mindaugo karūnos papėdėje“ Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijoje, kurią vedė VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra. Jos metu vyko Vilniaus universiteto bibliotekos rankraščių, retų spaudinių ir kartografijos paroda. Pranešimus skaitė Dr. Tomas Baranauskas, doc. dr. Eugenijus Saviščevas, Antanas Ivinskis, Jonas Brigys, prof. Algirdas Žebrauskas.

Vakare jubiliejiniai renginiai persikėlė į kitas erdves. Rinkomės Rasupio parke prie Bažnyčios tvenkinio, kur jaukiai įsikūrę klausėmės Ievos Narkutės koncerto. O vėliau visi susirinkome prie Dominikonų vienuolyno dalyvavome misterijoje su „Šeiko šokio“ teatru bei stebėjome šviesos ir vaizdo instaliacijas. Šio renginio iniciatorius ir organizatorius Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas Arūnas Kazlauskas.

Liepos 5 d. – SVEČIŲ DIENA Raseiniuose, praėjo su trenksmu, koncertavo svečiai iš Ukrainos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos miestų. Susirinkusieji galėjo puikią šventės nuotaiką įamžinti MAGICSELFIE 360 0 video platformoje, kurią dovanojo pagrindinis Raseinių miesto 770 jubiliejinių renginių organizatorius Raseinių rajono kultūros centras. Po užsienio delegacijų pasirodymo sutemus visi stebėjome Raseinių rajono kultūros centro garso įrašų studijos vadovo Raimundo Tarvydo muzikos ir vaizdo instaliaciją „Mitinės lūšies prisikėlimas“, kuri buvo išties intriguojanti ir užburianti, apjungta su šokio, dainos bei šviesų elementais.

Na ir paskutinioji diena jubiliejinių renginių cikle – liepos 6 – oji, miesto gimtadienis sutapęs su viena reikšmingiausia Lietuvai švente – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena. Pirmoje dienos pusėje rinkomės Raseinių Švč. Mergėlės Ėmimo į dangų bažnyčioje, kur buvo aukojamos Šv. Mišios. Šventinį koncertą dovanojo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Čiurlionio styginių kvartetas, dainavo operos solistai Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Dainius Puišys (baritonas), eiles skaitė Giedrius Arbačiauskas (aktorius). Po šventinio koncerto visi buvo laukiami Raseinių krašto istorijos muziejaus kiemelyje, kuriame vyko renginys „Išaustas kodas“, jame buvo pristatyti įvairių Raseinių vietovių tautiniai kostiumai, jų išskirtiniai bruožai ir dėvėjimo ypatybės. Visi susirinkusieji turėjo galimybę jaukiai pabendrauti prie arbatos puodelio. Šventės kulminacija tapo renginys Molavėnų piliakalnių komplekse, kur 21 val. kartu su visa Lietuva giedojome tautišką giesmę, o po jos stebėjome valstybinio dainų ir šokio ansamblio „Lietuva“ Gala koncertą „Mes – Lietuva“.

Esame labai dėkingi Raseinių miesto jubiliejaus 770 metų globėjai Raseinių rajono savivaldybei, merui Arvydui Nekrošiui, Raseinių rajono savivaldybės vicemerams Mingaudui Tamaliūnui ir Matui Skamarakui, administracijos direktoriui Kęstučiui Užemeckui, komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėjai Juditai Radavičienei. Partneriams: Raseinių miesto seniūnija, VšĮ „Atrask Raseinius“, Raseinių krašto istorijos muziejus, Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka, Dubysos regioninis parkas, Nemakščių seniūnija, Lietuvos moksleivių sąjunga (Raseiniai), Raseinių jaunimo reikalų taryba, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ . Informaciniams rėmėjams: „Alio, Raseiniai“, Mano Raseiniai, Raseinių naujienos. Šventės rėmėjams: ERGO, L Klubas, Šiluvos karūna, Dvaro Medelynas, IĮ Vasiukai Pagrindiniam renginių organizatoriui Raseinių rajono kultūros centrui (direktorė Inga Šatkauskienė) ir jo vieningai komandai bei savanoriams, sukūrusiems šventę miestui ir jo žmonėms. Kiekvienas iš jūsų prisidėjo, kad ši šventė būtų nepakartojama, dėkojame visiems dalyvavusiems miesto renginiuose, ačiū, kad buvote aktyvūs, ačiū už bendrystę ir buvimą kartu. Visus prisidėjusius prie šventės įamžinome bendroje istorinėje nuotraukoje.

Tikimės ir tolimesnio jūsų aktyvumo, nes jau liepos 21–23 dienomis jūsų laukia Ariogalos miesto jubiliejiniai renginiai, o liepos 28–29 dienomis šventė Betygaloje. Iki susitikimų.

Gina Kozikienė,
Raseinių rajono kultūros centro viešųjų ryšių specialistė

Informacija atnaujinta 2023-07-13Skip to content