Home Renginiai Kauno styginių kvartetas. Muzikinė – edukacinė programa „Nuo renesanso iki šių dienų“

Kauno styginių kvartetas. Muzikinė – edukacinė programa „Nuo renesanso iki šių dienų“

2020 m. gruodžio 15 d. 10.00 val. Kauno styginių kvartetas. Muzikinė – edukacinė programa „Nuo renesanso iki šių dienų“. Transliacija Raseinių rajono kultūros centro facebook paskyroje.

 

Karolina Beinarytė-Palekauskienė (1-as smuikas)
Aistė Mikutytė (2-as smuikas)
Eglė Lapinskė (altas)
Saulius Bartulis (violončelė)

Kūrybinį kelią Kauno styginių kvartetas pradėjo 1981 metais ir yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Miesto taryba kvartetą remia nuo 1988 metų. Per 39 gyvavimo metus ansamblis surengė virš 2700 koncertų visoje eilėje salių ir festivalių Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje).

Per 39 metus kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau kaip 500 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų. Kauno styginių kvartetas yra atlikęs daugybę lietuvių autorių, o ypač kauniečių kompozitorių, su kuriais bendradarbiauja jau daugelį metų, kūrinių premjerų. 2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika”, 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu”, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Kauno styginių kvartetas nuolat kviečiamas įrašyti muziką filmams ir teatro spektakliams. Ansamblis yra įgrojęs daug kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo fondui, išleidęs 14 kompaktinių plokštelių.

Date

2020 Gru 15
Expired!

Time

10:00
Raseinių rajono kultūros centras

Organizatorius

Raseinių rajono kultūros centras
Komentarų nėra

Atsiprašome, šio įrašo komentuoti negalite.

This will close in 0 seconds

Skip to content