Rudens gėrybių kraitė

Rudens gėrybių kraitė

Rudenėlio šventė… Kiekvienam ji asocijuojasi su žemės mums dovanotom gėrybėm, žiedų gausa ir spalvom. Į tą šventę sunešam savo triūso vaisius, geru žodžiu apglėbiam žmones, su kuriais kartu ėjom darbymečiu, kartu raškom gėrybes ir dedam ant šventinio stalo.

Nemakščių bendruomenės santalkoje toks renginys žmones sušaukė rugsėjo 12 d. Pirmą kartą nemakštiškių susibūrime nuskambėjo bendruomenės himnas. Tekstą jam kūrė Aldona Radčenko ir Irena Vidmantienė, muziką – Raimondas Tarvydas. Himno įrašas  Ingos Šatkauskienės ir Linos Volfienės.

Svarbūs renginio personažai, vedę veiksmą pirmyn, buvo Ruduo ir Šalna. Jie atsinešė žemės gėrybių krepšius ir jomis džiugino šventės dalyvius.Šių veikėjų mintis papildė seserys Rugilė ir Rusnė deklamuojamais eilėraščiais, Aldona Radčenko – savo kūrybos posmais. Regina Pratašienė, Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė, kalbėjo apie nuoširdų, nuolatinį santalkos bendradarbiavimą su Nemakščių seniūnija, dėkojo seniūnui Remigijui Laugaliui už visokeriopą paramą, RRKC Nemakščiuose kultūros renginių organizatorei Linai Andrulienei, padedančiai išradingais scenarijais ir švenčių vedimu ( ji buvo ir šio renginio vedėja). Šventė vyko jau įgyvendinus Lietuvos Žemės ūkio ministerijos skelbtą projektą „Kaimo bendruomenių materialinės bazės stiprinimas“. Tad įprastinė susirinkimų erdvė pasikeitusi, išgražėjusi. Ministerija tiems pokyčiams skyrė 3000 Eur, o rajono savivaldybė kofinansavo 370,89 Eur. Iš viso bendruomenės namų praturtinimui sunaudota 3370,89 Eur. Apie atliktus darbus ir regimus pasikeitimus pirmininkė informavo susirinkusius žmones. Už svarų indėlį vykdant projekte planuotus darbus dėkojo Algirdui Žukauskui ir Zigmui Jociui, įteikdama jiems  dovanas. Su nuoširdžia padėka šventės dalyviams pristatė mezgėjas, savo darbais praturtinusias bendruomenės namų interjerą, prisidėjusias realizuojant projektą. Padėkota visiems, apdovanoti visi, padėję surengti šventę, nuolat besirūpinę estetiška bendruomenės namų aplinka. Juk konkurso – apžiūros metu ši buveinė pripažinta gražiausiais Nemakščių seniūnijos bendruomenės namais ir pristatyta rajoniniam konkursui „Gražinkime savo aplinką“.

Visi didesni ir mažesni darbai buvo skirti tam, kad Nemakščių  žmones pasitiktų praturtėję bendruomenės namai, miestelio gyventojus ir svečius – jauki, spalvinga santalkos teritorija. Nė vieno darbštuolio, prisidėjusio prie šios veiklos ,neliko neįvertinto. Nuotaikingą koncertą susirinkusiems dovanojo gyvo garso grupė „Bandom“, Jaskonių – Naujasodės kaimo bendruomenės kapela „Malūnėlis“ bei bendruomenės draugai, dažni švenčių dalyviai: RRKC Nemakščiuose Eligijos ir Remigijaus duetas, Andriaus, Remigijaus ir Vladislovo tercetas (vadovas Remigijus Laugalis).

Šis gražus pasibuvimas – proga apžvelgti, įvertinti, padėkoti. Ir, tikriausiai, ne vienam pagalvoti: „O kuo aš galėčiau prisidėti prie bendruomenės veiklos vardan visų, prie mūsų miestelio tvarkymo ir gražinimo?“. Kuo daugiau idėjų ir jas realizuojančių rankų, tuo ženklesni rezultatai.

Teksto autorė: RRKC choreografė ir bendruomenės narė Živilė Lembutienė

Teksto nuotraukų autorius  Nojus  Giedraitis

Informacija atnaujinta 2020-09-24