Stovykla vaikams Kalnujuose

Stovykla vaikams Kalnujuose

Kaip turiningai užimti savo atžalas vasaros atostogų metu, tėvams gali būti tikras galvos skausmas. Tačiau tam puiki išeitis yra vasaros vaikų stovyklos. Viena tokių buvo surengta Kalnujuose.

Stovykla tęsėsi net dvi savaitės, o kiekviena diena buvo vis kitokia ir kupina naujų įspūdžių. Viskas prasidėjo nuo nekantrių, tuo pačiu ir nedrąsių vaikų žvilgsnių, susipažinimo, stovyklos plakatų piešimo, taisyklių kūrimo ir smagių žaidimų. Pirmą savaitę skyrėme spalvoms: kiekvieną dieną kalbėjome vis apie kitą spalvą, rengėmės tos spalvos drabužiais, kūrėme tos spalvos daiktų koliažus, piešėme naudodami tik vienos spalvos atspalvius, išmokome piešti apskritimo mąstymo žemėlapį. Antrą savaitę skyrėme įvairioms temoms, tokioms kaip pasakos, žaidimai ir pan. Kiekvieną dieną turėdavome bendras veiklas, tačiau taip pat visad būdavo skiriamas ir laisvas laikas, kurio metu stovyklautojai galėdavo rinktis, ką nori veikti: žaisti stalo ar judrius žaidimus, piešti, spalvinti ar žiūrėti filmukus. Taip pat stovyklos metu sulaukėme nemažai svečių. Policijos pareigūnai ne tik įdomiai pristatė savo profesiją, tačiau davė ir antrankius pasimatuoti, vaikai galėjo pasėdėti policijos mašinoje, pistoletą palaikyti. Sulaukėme viešnių ir iš visuomenės sveikatos biuro;  šio vizito metu vaikai sužinojo, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Stovyklautojus taip pat sudomino ir svečiai iš Lietuvos kariuomenės. Jo metu vaikai apžiūrėjo ginklus, išsitepė veidus maskuojančiais dažais, šaudė į taikinį. Taip pat lankėmės Kalnujų gaisrinėje, kur stovyklautojai iš arti pamatė, kokia įranga naudojama gaisrų metu. Į svečius atėjo ir bibliotekininkė Daiva Myniotienė, kartu sukūrėme pasakų knygą. Vaikams įspūdį paliko pasijodinėjimas su arkliukais Hansu ir Žadute, susitikimas su Kalnų šunimis, lazerių kovos, piešimas ant vandens, žygis į piliakalnį. Na o paklausus, kuri diena buvo įsimintiniausia, turbūt kiekvienas stovyklautojas pasakytų, kad tai buvo kelionė į pramogų parką „BOOM“ ir Palangą.

Stovyklą užbaigėme apdovanojimais: kiekvienas vaikas gavo diplomą su jam skirta nominacija ir savo gražiausią nuotrauką iš stovyklos. Taip pat su seniūne Regina Čepurnoviene ir tarybos nare Dovile Lukminaite pasodinome obelaitę. Galiausiai laukė gardžios vaišės: picos, tortai, ledai ir saldainiai.

Stovykla nebūtų įvykusi ir nebūtų buvusi tokia turininga be savanorių ir rėmėjų. Didžiausią ačiū tariame Raseinių rajono savivaldybės administracijai ir Švietimo skyriui už skirtas lėšas. Už savanoriškai pravestas edukacijas dėkojame Raseinių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausiam tyrėjui Dariui Jonaičiui, Visuomenės sveikatos biuro direktorei Astai  Mondvydienei ir komandai, Kalnujų ugniagesiams Linui Stoškevičiui ir Virgiui Liutkui, LK KASP 2-osios rinktinės 210 pėstininkų kuopos kuopininkui št. srž. Evaldui Gudžiūnui ir 210 PK kariams savanoriams, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Raseinių poskyrio specialistui gr. Arvydui Mikalauskui. Dėkojame rėmėjui Telesforui Mosteikai už galimybę susitikti su Kalnų šunimis ir gardžias vaišes, už organizacinę pagalbą seniūnei Reginai, taip pat savanorėms Laimai Banienei, Vaidai Šimkūnaitei ir Danutei Karlikauskienei. Paskutinę dieną viena mergaitė pasakė: „Šiandien pati blogiausia stovyklos diena“. Paklausus kodėl, ji atsakė: „Nes paskutinė“. Tikimės, kad nepaskutinė. Tikime, kad kitais metais vėl susitiksime ir dar daugiau nei šiemet nuveiksim, sužinosim, išmoksim.

Teksto autorė: Stovyklos vadovė Simona Survilaitė

Teksto nuotraukos Laimutės Banienės

Informacija atnaujinta 2020-08-12