TRADICINĖ MIESTO ŠVENTĖ „RUDENS BENDRYSTĖS SODAS – 2020“

TRADICINĖ MIESTO ŠVENTĖ „RUDENS BENDRYSTĖS SODAS – 2020“

Rugsėjo 18 – 19 d. Raseiniuose šurmuliavo tradicinė miesto šventė. Miesto gyventojai ne tik galėjo aplankyti amatų ir kvapų mugę, pasidžiaugti įvairiomis nevyriausybinių organizacijų iniciatyvomis, bet ir pasiklausyti  geros muzikos. Šventė prasidėjo Geriausio 2019 m. Lietuvos mėgėjų meno kolektyvo ir vadovo apdovanojimo „Aukso paukštė“ įteikimo ceremonija RRKC mišriam chorui „Šatrija“ (vad. Gražvydas Jegnoras) Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų  bažnyčioje. Koncerto svečiai – instrumentinis ansamblis „Vivo dolce“ (vad. Karolis Pratkus). Po koncerto dalyviai keliavo į Raseinių miesto „Žemaičio“ aikštę, kur vyko miesto šventės atidarymas. Šventės pradžią paskelbė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis,  šventines „fanfaras“ dovanojo baikerių klubas „Twins Forever MC“, o  gerą nuotaiką Justinas Lapatinskas su grupe.

Antroji šventinė diena prasidėjo triukšmingai, – mušamųjų instrumentų ansamblis „Ritmas kitaip“ ir šokių kolektyvas „Nuotaika“, keliaudami miesto gatvėmis sveikino raseiniškius, taip kviesdami į respublikinį šokių festivalį „Pusiaukelė – 2020“, skirtą Raseinių rajono kultūros centro šokių kolektyvo „Nuotaika“ 30 -ties metų progai paminėti. Pasveikinti ir pasidžiaugti draugų švente atvyko šokių kolektyvai: Druskininkų miesto šokių klubas „FLIK“ sportinių šokių studija „ROCK-ROCK“ (vad. Birutė Levanaitienė), Klaipėdos miesto Vėtrungės gimnazijos šiuolaikinių šokių grupė „MI VIDA“ (vad. Vida Ruikienė), Raseinių miesto šokių studija „SVAJONĖ“ (vad. Laura Balserienė), RRKC Norgėluose šokių kolektyvas „Šypsena” (vad. Aušra Jukilaitienė). Gerą nuotaiką ir įspūdingus šokius savo gerbėjams dovanojo šokių kolektyvas „Nuotaika“ (vad. Aušra Jukilaitienė). Visus susirinkusius pasveikino, atminimo dovanas įteikė Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas. Daug padėkos žodžių už kūrybiškumą, originalumą, iniciatyvumą, už šokio meno tradicijų puoselėjimą Raseinių krašte bei šiltus palinkėjimus šokių kolektyvui „Nuotaika“, jo 30 -ties metų veiklos proga, linkėjo Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė, o visam dideliam „Nuotaikos“ kolektyvui padovanojo šventinį tortą. Gerą gimtadienio nuotaiką atvežė vaikų grupė „Saulės vaikai“.

Norint, kad renginys būtų įvairesnis ir įdomesnis, renginio partneriai prisidėjo su tradicinėmis ir naujomis iniciatyvomis: Raseinių dviratininkų klubas  „Minam“ suorganizavo Vaikų ir  tradicines orientacines „Raseiniai – 2020“ dviračių varžybas, o Raseinių kredito unija „Kreda“  pakvietė į susitikimą su lenktynininku, Dakaro legenda Antanu Juknevičiumi „KREDA veža Dakaro istorijas“.

Miestelėnai ne tik džiaugėsi gera muzika, pramogomis, bet ir susirinko nuoširdžiai pasveikinti ir pasidžiaugti nauju Raseinių garbės piliečiu. Šiais metais Raseinių garbės piliečio vardas buvo suteiktas krašto istorijos, kultūros paveldo, pilietiškumo ir tautiškumo puoselėtojui Jonui Brigiui.

Mus suburianti bendrystė, artimumas, noras švęsti ir džiaugtis kartu, visada yra didžiausia dovana, o tradicinė Raseinių miesto šventė „Rudens bendrystės sodas“ ypatingai tinka pagerbti Raseinių krašto žmones, kurie savo darbais, kūryba, ryžtu, pasiaukojimu ir meile garsina ne tik Raseinių miesto, bet ir Lietuvos vardą visame pasaulyje.

Kiekvienais metais šventės organizatoriai pasirūpina, kad joje žiūrovai išvystų naujus atlikėjus ir grupes. Šiemet savo pasirodymais raseiniškius džiugino skrabalų virtuozas Karolis Šileika, Egidijus Bavikinas ir Ona Kolobovaitė, grupė „Baltos varnos“, Iglė Bernotaitytė, Tadas Juodsnukis, Monika Marija ir žinoma daug žiūrovų ovacijų sulaukęs šiuolaikinis cirkas „Big Wolf Companyׂ (Estija).

Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šventės organizavimo  ir geros nuotaikos kūrimo.

Raseinių rajono kultūros centro informacija

Teksto nuotraukos Sigito Gudaičio

Informacija atnaujinta 2020-09-29