Vasario 16-oji Kalnujuose

Vasario 16-oji Kalnujuose

Ši diena kiekvienam lietuviui – svarbi ir įsimintina šventė. Lietuvą mes nuolat kuriame savo gražiais darbais, poelgiais, didžiuojamės savo žmonėmis.

Vasario 16-osios renginį  pradėjome tautiškos giesmės giedojimu. Su valstybės atkūrimo diena pasveikino ir daug gražių žodžių palinkėjo Kalnujų seniūnė R. Čepurnovienė. Taip jau sutapo, kad gražų 95-metų jubiliejų neseniai atšventė Kalnujų seniūnijos gyventojas Valentas Alijošius, kurį šio garbingo jubiliejaus proga, Raseinių savivaldybės vardu, pasveikino seniūnė. Sudainavome ilgiausių metų ir palinkėjome jubiliatui sulaukti šimto metų. Taip pat nuotaikingą koncertą dovanojo RRKC Pašaltuonio vokalinis kolektyvas „Serbenta“, kuriam vadovauja L.Zorubienė.

Antroji šventės dalis nusikėlė į protmūšio „Mano Lietuva“ salę. Dalyvauti panoro šešios komandos: Nemakščių „Aštuonratis“, Pašaltuonio „Šaltuonos bebrai“, Gervinės „Gervaičiai“ ir „Gervinių magnatai“, Kalnujų „Draugai“ ir „Valgebrima“. Jos rungėsi dėl pagrindinio prizo –geldos, kurią pagamino Kalnujų drožėjas A. Banys. Neatsitiktinai, kaip simbolis mūsų praeičiai, prisiminta gelda, nes tai – mūsų istorija, mūsų praeities reliktas, o iki XX amžiaus vidurio  kiekvienuose namuose buvo galima rasti net po keletą geldų. Ten buvo maišoma duona, skalbiamas žlugtas ir maudomi vaikai. Po trumpo komandų prisistatymo prasidėjo kova. Klausimai buvo įvairūs: iš gamtos, istorijos, geografijos, sporto, žymių žmonių gyvenimo ir Vasario 16-osios. Nugalėtojais tapo Kalnujų „Valgebrimos“ komanda, tačiau jau buvome sutarę, kad jei taip atsitiks, pagrindinis prizas iškeliaus II vietos laimėtojui. Taigi gelda iškeliavo į „Gervinės magnatų“ rankas. Visoms komandoms įteiktos padėkos ir diplomai, atminimo dovanėlės ir tortai. Pertraukėlių metu dalyvius linksmino ir šventę vainikavo RRKC Kaulakiuose vokalinis moterų ansamblis ir jos vadovas V. Paulauskas.

Nuoširdžiai dėkoju komandoms, kurios panoro dalyvauti protų mūšyje „Mano Lietuva“, Kaulakių ir Pašaltuonio vokaliniams ansambliams, sirgaliams už palaikymą, renginio vedantiesiems S. Survilaitei ir A. Myniotui,  užduočių  sudarinėtojui S.Arminui. Tikime, kad pirmas blynas neprisvilo ir Vasario 16-os protmūšis taps tradiciniu, pritrauks dar daugiau komandų ir žiūrovų, o Geldos prizas iškeliaus į įvairias Raseinių rajono vietoves.

Teksto ir nuotraukų autorė:

RRKC Kalnujuose kultūrinių renginių organizatorė Laimutė Banienė

Informacija atnaujinta 2020-02-19Skip to content