VI-asis Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis

VI-asis Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis

Rugpjūčio mėnesį Raseiniuose vėl sulauksime šiek tiek kitokios muzikos koncertų, kurie, tikimės, paįvairins gausią vasaros kultūrinę programą. Šiais metais festivalio „Unseen Notes“ programa padalinta į dvi dalis – pirmąjį koncertų ciklą išgirsime rugpjūčio 11-12 dienomis VŠĮ „Atrask Raseinius“ kiemelyje, antroji dalis – RRKC salėje Ariogaloje rugsėjo 8-9 dienomis.
Programa labai įvairi, šiuolaikinę muziką tikrai yra sunku „įsprausti“ į kokius nors rėmus, suskirstyti į žanrus, joje dažnai persipina skirtingi muzikos stiliai kartu su visiškai spontaniška improvizacija. Pirmąją festivalio dalį Raseiniuose būtų galima pavadinti mažų formų ciklu, joje koncertuos trys duetai ir vienas trio. Trumpai pristatysime atlikėjus.
Pirmieji rugpjūčio
11 d. 20 val. VŠĮ „Atrask Raseinius“ kiemelyje koncertuos Kazimieras Jušinskas (saksofonas) ir Paulius Vaškas (elektrinė gitara). Duetas atliks atliks savo kūrybos kompozicijas, turinčias iš anksto suplanuotą struktūrą, ir nors jos rėmuose muzika atliekama improvizuotai, ji skamba tarsi alternatyvių stilių pynė – rokas, laisvasis džiazas, funk`as, triukšmo muzika, ambient muzika, sinematinė muzika, atlikėjų pinama iš savo muzikinės patirties įvairiose grupėse ir projektuose. Viena iš bendrų patirčių – grupė „Džiazlaif“, kuri taip pat yra koncertavusi Raseiniuose.

Antrame šio vakaro koncerte –
punk–electro jazz grupė QUARK EFFECT – Kornelijus Pukinskis – saksofonas, Dominykas Snarskis – mušamieji, Matas Samulionis – elektronika. Ansamblis susikūrė Škotijoje, kur įrašė bei išleido debiutinį albumą „Lunar Soil“ (elektronika – Ronan Whittern). Pakeitusi savo sudėtį grupė koncertuoja Lietuvoje ir toliau ieško naujo skambesio. Nors kūryboje Quark Effect semiasi idėjų iš experimental, avant-garde, post-punk, free jazz muzikos stilių, galutinis konkretaus kūrinio skambesys kiekvieną kartą gali kisti, kadangi pagrindinis šio trio variklis – improvizacija.
https://www.youtube.com/watch?v=QTcWPbhyEAM
Rugpjūčio
12 d. nuo 20 val. jaukiame VŠĮ „Atrask Raseinius“ kiemelyje išgirsime tarptautinį duetą – Aurelijus Užameckis (kontrabosas) ir norvegas Hein Westgaard (gitara). Aurelijus Užameckis šiuo metu gyvenantis Danijoje yra vienu įdomiausių jaunosios kartos džiazo/improvizacinės muzikos scenos kūrėjų. Vis tik šio dueto atliekama muzika nėra griežtas, atonalus free džiazas. Aurelijus ir Heino pasirenka labiau svajingą, bereikalingomis frazėmis neperkrautą muzikinį pasakojimą – kontrabosas užmezga turiningą pokalbį su laisviau struktūruota gitaros linija.
https://www.youtube.com/watch?v=ThuSVSMvJr4
Antrasis šio vakaro duetas –
Arminas Bižys (saksofonas) ir Simonas Kaupinis (tūba)– tai du pučiamųjų instrumentų atlikėjai, kaupiantys muzikinę patirtį šiuolaikinės akademinės ir improvizacinės muzikos lauke. Atlikėjai yra ne tik aktyvūs ansamblio „Synaesthesis“ nariai, bet ir ne pirmą kartą garsiniais eksperimentais užsiimantis duetas. Koncerte duetas pristatys savo projektą „Taming the Air“, kurį pirmą kartą atliko „Druskomanijos“ festivalyje.

kas tar teka


Taigi, po gausybės gražių populiariosios ir klasikinės muzikos koncertų, kuriais galėjome mėgautis šių jubiliejinių Raseiniams metų renginių programoje, kviečiame pasiklausyti gal ne tokios „nudailintos“ bet labai netikėtos ir intriguojančios šiuolaikinės muzikos.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Arūnas Kazlauskas,
Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas

Informacija atnaujinta 2023-08-03This will close in 0 seconds

Skip to content