Viduklės koldūnų šventė 2022

Viduklės koldūnų šventė 2022

Liepos 30 d. pagaliau įvyko visų laukta Viduklės koldūnų šventė 2022! Šventėje buvo gausu siurprizų, žaidimų, atrakcionų ir dainų kiekvieno skoniui. Viduklėje šventė prasidėjo nuo 13 val. nuo Girkalnio liaudiškos muzikos kapelos „Gojus“ ir Ariogalos liaudiškos muzikos kapelos „Šaltinėlis“. 13 val. Raseinių miesto Žemaičio aikštėje buvo startuotas dviračių žygis „Raseiniai-Viduklė-2022“. „Danspin Cycling Team“ ir Raseinių dviratininkų klubas „Minam“ į Viduklės koldūnų šventę turėjo atvežti šventinę vėliavą. Dviratininkai su Raseinių rajono policijos komisariato palyda lengvai įveikė Raseiniai-Viduklė distanciją ir pristatė vėliavą į šventę.

RRKC meno kolektyvų koncertą tęsė Norgėlų, Kalnujų ir Viduklės kapelos su energingais pasirodymais ir nuotaikingomis dainomis. Raseinių rajono meno kolektyvų koncertą 15 val. vainikavo Butkiškės liaudiškos muzikos kapela. Po Butkiškės liaudiškos muzikos kapelos pasirodymų buvo pradėta pertrauka, bet Viduklėje  vis dar buvo gausu veiklos.  Viduklės koldūnų šventės metu suorganizuotos ir įvykdytos orientacinės varžybos. Jas organizavo ir prizus įteikė Raseinių r. Jaunimo ambasadoriai. Kad šios orientacinės varžybos vyktų sklandžiai, buvo sukurta telefoninė programėlė, kurioje dalyviai turėjo nuskaityti Viduklėje paslėptus kodus.

Dar nepasibaigus RRKC meno kolektyvų koncertui buvo pradėtas Viduklės vasaros krepšinio lygos finalas, kur rezultatu 80 – 55 „Keturračiu safari raseiniai – Karma“ nugalėjo Raseinių „Julisos“ komandą ir pasidabino aukso medaliais. Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis apdovanojo ne tik nugalėtojus, bet ir kitus varžybų prizininkus, bei išskirtinius vasaros krepšinio lygos žaidėjus. Be prizų ir aplodismentų neliko ir tautodailininkas Darius Janušauskis, kuris išdrožė didžiausią šaukštą Viduklėje. Šiam šaukštui atnešti prireikė dešimties vyrų, o šaukšto ilgis buvo tik per plauką nuo Lietuvos rekordo.

Tautodailininko, drožėjo Dariaus Janušauskio pagamintas didžiausias Viduklėje matytas medinis šaukštas.

 

Vakarinė šventės dalis atvyko su trenksmu. Pasirodymų energingumo kartelę pakėlė muzikos ansamblis „Padkava“ ir ansamblio vadovas Alvydas Juodviršis. Šio ansamblio netradicinės išvaizdos instrumentai išjudino po pertraukos sustingusius žiūrovus ir pagyvino Viduklėje vykusių veiklų nugalėtojų apdovanojimus.  Šį muzikos ansamblį pakeitė Gintarės Karaliūnaitės koncertas, kuris subūrė dar didesnę minią prie šventės scenos. Scenoje atlikti dainos taip pat buvo sukviesti ir mažieji šventė dalyviai, kurie kartu su G. Karaliūnaitę atliko dainą „Boružėlė septyntaškė“. Su savimi į sceną charizmą ir energiją atsinešė Jurgis Brūzga ir grupė. Jų koncertas ir atliekamos dainos sugrąžino šventės dalyvius į 90-uosius, o dainų melodijos ir žiūrovų ovacijos buvo girdimos kone visoje Viduklėje. Marius Jampolskis ir Irūna Pūzaraitė kaip visad sulaukė užtarnauto žiūrovo dėmesio ir garsių aplodismentų. Labai ilgą dieną ir šventinį vakarą vainikavo „Bernužėlių“ koncertas, kuris privertė pašokti net ir pavargusius!

Raseinių rajono kultūros centras dėkoja visiems atvykusiems ir tikimės pakartoti tokio mąsto renginį ir kitais metais Viduklėje!

 

Pamatyti daugiau šventinių nuotraukų ir momentų iš šventės kviečiame aplankyti Raseinių rajono kultūros centro Facebook paskyrą

 

Informacija atnaujinta 2022-08-01Skip to content