Tradiciniai šokiai vienija Lietuvą ir Raseinių kraštą

Tradiciniai šokiai vienija Lietuvą ir Raseinių kraštą

Raseinių kraštas niekad nepraleidžia progos pasinerti į kultūrinę veiklą. Akcijos „Visa Lietuva šoka“ žinia Raseinių rajono neaplenkė ir šiais metais. Rugsėjo 16 d. Raseiniai prie visos Lietuvos ir tradiciškai mokėsi liaudies šokių. Šiais metais renginys įvyko Raseinių Šaltinio progimnazijos aktų salėje, o į renginį atvyko Raseinių krašto šokių kolektyvai ir šokių mylėtojai.

Blogas oras ir šokiai yra sunkiai suderinami, todėl Maironio parkas buvo iškeistas į Raseinių Šaltinio progimnazijos šokių parketą. Akcijoje sudalyvauti norėjo nemažas būrelis Raseinių miesto ir aplinkinių miestelių ir kaimelių šokėjų. Kiekvienais metais yra mokomasi šokių iš įvairiausių Lietuvos kraštų, o būtent šiais metais mokėmės šokti Dzūkijos krašto šokį „Meilutė“, Klaipėdos krašto šokį „Rai rita tam“, visoje Lietuvoje šokamą „Valsą“, Žemaitijos krašto šokį „Kai užauga dobila“, Aukštaitijos krašto šokį „Šustaras“ ir šokį „Granskveras“. Visi šokiai buvo nuotaikingi, nesunkiai išmokstami ir atnešė šypsenas į visų dalyvių veidus. Renginio metu išrinkome šauniausiai šokančius Raseinių krašto šokėjus, apdovanojome ir šventės svečius, kurie prisidėjo prie pagrindinių dalyvių šokio aikštelėje. Raseiniuose šią akciją padėjo įvykdyti Raseinių rajono kultūros centro choreografė Aušra Jukilaitienė, kuri renginio dalyvius apdovanojo padėkomis, išmokė liaudies šokių ir paskleidė žinią apie planuotą renginį.

Akcijos „Visa Lietuva šoka“ tikslas – vienyti Lietuvos šokių mėgėjus ir visuomenę mokantis tradicinių liaudies šokių, stiprinti Lietuvos žmonių kultūrinės tapatybės pajautą. Ši akcija vyksta jau kiekvieną rugsėjį nuo 2015 m. ir sukviečia šokėjus į atvirąsias erdves mokytis šokių, gerai praleisti vakarą ir parsinešti gražių prisiminimų. Prie akcijos įvykdomo prisijungia įvairios šalies įstaigos, meno kolektyvai, užsienyje gyvenantys lietuviai ir tradicinių šokių mėgėjai.

 

Teksto ir nuotraukų autorius – Deivydas Grabauskas

 

Informacija atnaujinta 2022-09-21This will close in 0 seconds

Skip to content