Raseinių rajono kultūros centras Paliepiuose

RASEINIŲ RAJONO KULTŪROS CENTRAS PALIEPIUOSE

Adresas: Bažnyčios g. 4, Paliepių k., Ariogalos sen., Raseinių r. sav.

 

Kultūrinių renginių organizatorė:

Regina Krušinskienė, tel. +370 616 21 167, el. paštas krusinskiene@gmail.com

Pareigybės aprašymas

II, III, IV, V, VI   14.00-18.00

Mėgėjų meno kolektyvų vadovė:

Vaida Aputytė, tel. +370 617 02 042, el. paštas aputyte.vaida@gmail.com

Pareigybės aprašymas

I   17.00-21.00

II   15.00-17.00

III   18.00-21.00

————————————————-

Mėgėjų meno kolektyvai:

  • moterų vokalinis ansamblis (III ketegorija) (vad. Vaida Aputytė);
  • moterų vokalinis duetas: Vaida Aputytė ir Rita Urbonienė (III kategorija) (vad. Vaida Aputytė).

————————————————–

 

Paliepiai – tai kaimas 11 km į šiaurę nuo Ariogalos miestelio. Kultūros centre Paliepiuose vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas.

 

Šie mėgėjų meno kolektyvai atlieka įvairiausių žanrų kūrinius – romansus, estradines, aranžuotas lietuvių liaudies, močiučių išmokytas bei savos kūrybos dainas. Savo pirmąjį koncertą „Tau, mama“ šie kolektyvai surengė 2007-ųjų gegužę. Nuo šio koncerto kolektyvai ir skaičiuoja savo gyvavimo metus. Mūsų KC meninėje veikloje dalyvauja ir mažoji solistė, aštuonerių metų Eliza Aputytė, kuri mūsų gretose dainuoja ir deklamuoja nuo ketverių metukų. Taip pat mūsų organizuojamas šventes paįvairina ir skaitovų būrelis. Nederėtų pamiršti ir 2008 – 2011 metais veikusio merginų tautinių šokių kolektyvo, vadovaujamo Lauros Liaskauskienės ir Reginos Krušinskienės, kuris aktyviai dalyvavo ne tik kaimo kultūriniame gyvenime, bet ir rajoniniuose renginiuose.

 

Renginiai

 

Rengiamos įvairios tradicinės šventės, valstybinių švenčių minėjimai, koncertai bei vaidinimai, kuriuose noriai lankosi kaimo gyventojai ir svečiai.

Ypatingo žmonių dėmesio ir lankomumo sulaukia tradicine tapusi „Rudens šventė“, kurios metu vyksta ne tik meno kolektyvo pasirodymai, bet ir kaimo gyventojų derliaus paroda bei šeimininkių vaišės pagamintos iš rudens gėrybių. Taip pat jau tapusią tradicinę šventę „Kur gimėm, kur augom“, vykstančią vasarą. Į ją susirenka ne tik kaimo gyventojai, bet ir žmonės kurie Paliepiuose augo, gyveno ar leido vasaras pas senelius sodybose. Į Adventinę popietę prieš Kalėdas susirenka ne tik suaugusieji, bet ir mažieji, kurie susitinka su Kalėdų seneliu. Šios popietės metu prisimenamos senovės tradicijos ir papročiai, skamba Adventinės giesmės, o galiausiai įžiebiama kaimo Kalėdinė eglutė. Kiekvienais metais vyksta ir šventinis koncertas, skirtas Motinos dienai paminėti. Prie šios šventinės programos prisideda ne tik Kultūros centro Paliepiuose kolektyvai, bet ir vaikai, jaunimas su savo dainomis, eilėmis bei sveikinimais. Linksmiausia žiemos šventė – Užgavėnės. Jos metu persirengėliai lanko kaimo gyventojus ir kviečia atvykti į Kultūros centro Paliepiuose kiemelį, kuriame jų laukia dainos, žaidimai, tradicinė Lašininio ir Kanapinio kova, karšta arbata bei Morės deginimas. Kasmet minimos ir valstybinės šventės, o būtent Vasario 16-ąją, stengiamės paminėti ne tik eilėmis, skaitiniais primenančiais Lietuvos kelią į laisvę, bet ir įdomiais susitikimais. Vienas jų vyko 2015-aisiais metais su „Misija Sibiras 2014“ dalyviais.

 

Pasiekimai ir įvertinimai

 

  • 2012-aisiais metais moterų ansamblis ir moterų duetas dalyvavo Lietuvos vokalinių ansamblių šventėje – konkurse „Šilų aidai“.
  • Abu Kultūros centro Paliepiuose kolektyvai dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro rajoniniame konkurse „Pavasario balsai 2015“ ir pateko į laureatų penketuką bei buvo apdovanoti diplomais;
  • Moterų duetas dalyvavo „Sidabriniai balsai 2016″ II-ture Kėdainių kultūros centre ir laimėjo1-ojo laipsnio diplomą bei ženklą su emblema, ir pateko į festivalio finalą;
  • Respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai 2016″ finale Vilniuje, Šv.Kotrynos bažnyčioje, moterų duetas laimėjo II-ojo laipsnio diplomą;
  • Eilę metų mūsų moterų vokalinio ansamblio kolektyvas dalyvauja respublikinėje vokalinių ansamblių šventėje „Dainuoju Lietuvai“, kurią organizuoja Raseinių rajono kultūros centras Plikiuose.

Informacija atnaujinta 2024-06-18

This will close in 0 seconds

Skip to content